top of page

HISTORIA OD 1937

Wprost z małego sklepu mieszczącego się w historycznym centrum miasteczka Como - do nowoczesnej palarni kawy, gdzie przeszłość i teraźniejszość łączy się dając naszym klientom smak najlepszej włoskiej kawy.
Początki Caffe Milani sięgają roku 1937 i do dziś dnia pozostają w rękach jednej rodziny. 3 generacja rodziny Milani - wnuczka i wnuk założyciela prowadzą produkcję Caffe Milani w XXI wiek - zapewniając kontynuację smaku i rodzinną tradycję wypalania kawy.

Wyspecjalizowana selekcja ziaren wprost z ich miejsca pochodzenia oraz tradycyjne metody wypalania to przede wszystkim stała kontrola każdego etapu produkcji. Ten skomplikowany proces zapewnia że każde ziarno z naszej palarni jest idealne aby wydobyć z niego prawdziwe włoskie Espresso.

Nasz nowoczesny obiekt, w którym obecnie znajduje się palarnia, szkoła dla baristów oraz muzeum kawy jest otwarty dla osób odwidzających - każdy może zobaczyć jak wygląda proces powstawania kawy od momentu, kiedy ziarna są jescze na drzewie aż po moment kiedy pijemy pyszną kawe w filiżance. 

Dzisiaj Caffe Milani to najlepsza kawa ziarnista, kawa mielona oraz kawa w kapsułkach Nespresso.

Foto-Milani-FB-v2-(1) (1).jpg
bottom of page